Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Produktów: 0 0,00 zł

Koszyk jest pusty

Ilość:

Suma: 0,00

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera, by otrzymywać informacje o nowościach oraz promocjach i odbierz kod rabatowy

Lampy solne i ich właściwości

Czy wiesz, że?
Lampy solne jonizują powietrze, przeciwdziałając niekorzystnej dla człowieka jonizacji dodatniej.
Ustawione w pobliżu urządzeń elektromagnetycznych ( TV, komputer, mikrofalówka itp.) skutecznie pochłaniają szkodliwe promieniowanie emitowane przez te urządzenia.

Lampy solne wykonane są z kryształów soli, a jej nagrzewanie się powoduje, że powietrze nasyca się mikroelementami, niezbędnymi dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Jaka barwa światła do nauki?

Dziś podpowiemy, jakie światło wybrać do lampki biurkowej.
Do nauki uczeń potrzebuje światła, które pobudza, więc najlepsze będzie światło o barwie lekko chłodnej- wpływa ono
na koncentrację i sprawia, że dziecku łatwiej zebrać myśli.
Barwa nie powinna być zbyt ciepła, gdyż wywoła senność dziecka nad książką.
Optymalna barwa to ok. 6500 K

Jak pomóc osobie porażonej prądem?

“Kopnięcie” prądem powoduje skurcz mięśni, dlatego też osobę, którą poraził prąd nie sposób oderwać od źródła napięcia.Porażenie prądem elektrycznym może skutkować uszkodzeniem nerwów, mięśni, a także innych tkanek, może też spowodować oparzenia, uszkodzenie serca i mózgu, doprowadzić do zatrzymania akcji serca. Szkody zależą od nasilenia i czasu trwania rażenia. Należy więc reagować szybko.Osoby porażonej prądem nie wolno dotykać gołymi rękami, jeśli wciąż ma styczność ze źródłem prądu, bo może się to skończyć porażeniem ratownika. Najpierw trzeba odłączyć urządzenie od prądu, ale też nie gołymi rękami – do wyłącznika należy sięgnąć suchym, nieprzewodzącym prąd przedmiotem, np. kijem czy drewnianą łyżką.Jeżeli to niemożliwe, należy odsunąć ofiarę od prądu, wykorzystując drewniany przedmiot, na przykład krzesło lub kij, albo gumowy – np. wycieraczkę. Zabronione są przedmioty mokre (nawet tylko lekko wilgotne) lub metalowe. Ratownik powinien stanąć na izolującym podłożu – może to być książka, gumowa wycieraczka albo deska.Gdy odciągnie się już ofiarę od prądu, należy sprawdzić, czy oddycha. Jeśli nie, należy podjąć sztuczne oddychanie. Jeśli ofiara została poparzona, trzeba schłodzić miejsce urazu chłodną wodą.U osoby porażonej prądem mogą wystąpić objawy wstrząsu - wtedy należy położyć ją płasko z głową nieco poniżej tułowia i uniesionymi nogami oraz przykryć ją kocem. Trzeba wezwać pogotowie, gdyż nawet jeśli zewnętrzne obrażenia nie są duże, mogły powstać obrażenia

Zadanie instalacji odgromowej

Zasada działania instalacji odgromowej jest bardzo prosta. Najwyższym elementem instalacji są zwody i to właśnie one przejmują prądy w momencie uderzenia pioruna. Można napisać nawet, że zwabiają one piorun, aby uderzył właśnie w zwody, a nie w inne elementy budynku. Prąd przechodzi ze zwodów do przewodów odprowadzających, a za ich pośrednictwem przedostaje się do uziomów. To właśnie one rozpraszają energię z pioruna. Tym samym wyrównuje się różnica potencjałów między chmurami a ziemią.

Barwa światła i jej przeznaczenie

Czy wiesz. że?
Wybierając żarówki do pokoju dziecięcego, warto sprawdzić ich temperaturę barwową, która zawsze oznaczona jest na opakowaniu. Temperatura barwowa 2500-2700 K jest relaksująca, dobra do lampki nocnej. Chłodne kolory (5600 K) pomogą się lepiej skupić, więc używa się ich przy biurku.
Witryna stworzona na platformie